SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2024 ROKU!!!
tylko-zuzel.pl życzy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2024! Dużo zdrowia, spełnienia planów oraz pozytywnych emocji! We as tylko-zuzel.pl wish you a Happy New Year 2024!
Strona dla prawdziwych fanów czarnego sportu
Strona dla prawdziwych fanów czarnego sportu
tylko-zuzel.pl życzy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2024! Dużo zdrowia, spełnienia planów oraz pozytywnych emocji! We as tylko-zuzel.pl wish you a Happy New Year 2024!
Z okazji Świąt tylko-zuzel.pl życzy wszystkim kibicom speedwaya wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, zdrowia, pomyślności. On the occasion of Christmas tylko-zuzel.pl wish you all the best!
OSTATNI PEŁNY WEEKEND Z ŻUŻLEM.
Ciepły weekend października z jednymi z ostatnich rozstrzygnięć na żużlu w 2023.
Ostateczne rozstrzygnięcia w 1 i 2 lidze polskiej.
Koniec września i początek października z decydującymi rozstrzygnięciami. W sobotę Wielki Finał IM ŚWIATA w Toruniu. W Rybniku i Gnieźnie pierwsze mecze finałowe 1 i 2 Ligi. W niedzielę w Opolu rywalizacja o OSTATNI KOMPLET medali 2023 roku. W poniedziałek…
Przełom lata i jesieni z czteroma dniami wielkich zawodów w Pardubicach i Pradze. W holenderskim Roden finał DMŚ na Długim Torze, a w Polsce 2 ostatnie mecze PGE Ekstraligi.
TRZY ROZSTRZYGNIĘCIA O MISTRZOSTWO ŚWIATA, W POLSCE DECYDUJĄCE MOMENTY ROZGRYWEK LIGOWYCH.
WALKA O MISTRZOSTWO EUROPY ORAZ FINAŁY LIG ŻUŻLOWYCH NA POLSKICH TORACH.
Przełom sierpnia i września pełen rywalizacji o medale i kolejne punkty w Mistrzostwach Świata i Europy.
Ostatni weekend sierpnia z PLAY-OFF oraz zakończeniem rundy zasadniczej w polskich ligach. Wyjątkowo bez imprez mistrzowskich.
Wielki weekend z finałem eliminacji do IMŚ 2024, 4 rundą Grand Prix na Długim Torze, Mistrzostwami Europy 250cc oraz finałem IME do lat 19. W ligach polskich ĆWIERĆFINAŁY.
Walka o medale Mistrzostw Świata, Europy. Do tego rozpoczęcie play-off DMP oraz decydujące chwile rundy zasadniczej 1 i 2 ligi.
Ostatnie ligowe mecze fazy zasadniczej w deszczu, w Gustrow 2.Finał IM EUROPY.
Wszystko o Drużynowym Pucharze Świata 2023!!!
FINAŁY DPŚ i IMP zakończą LIPIEC 2023. Tymczasem w Lesznie start 2 etapu 80.Tour de Pologne.
Przedostatni weekend lipca z 11 meczami zaawansowanej fazy rundy zasadniczej ligi Polskiej i 4 finałami Mistrzostw Świata i Europy. Kto spadnie, kto się utrzyma?
W POŁOWIE LIPCA CZAS MISTRZOWSKICH ROZSTRZYGNIĘĆ. POWRÓT DO ŚWIĘTOCHŁOWIC.
KTO SPADNIE Z EKSTRALIGI I 1 LIGI???
ZAMKNIĘCIE CZERWCA, WEJŚCIE W LIPIEC Z 11 MECZAMI LIGOWYMI, A DO TEGO EUROPEJSKA RYWALIZACJA NA TRAWIE I 250cc.
Na początek lata rywalizacja w MŚ oraz kilka meczy ligowych.
WAŻNY WEEKEND DLA LOSÓW UTRZYMANIA, INAUGURACJA IM EUROPY.
Świąteczny weekend z 8 meczami ligowymi, IMP oraz GRAND PRIX NIEMIEC.
Inauguracja walki o IMŚJ oraz kolejna runda GRAND PRIX w PRADZE, a do tego 10 meczy ligowych z pierwszymi bonusami.
8 MECZY LIGOWYCH, ELIMINACJE IMŚ 2024 – CAŁY WEEKEND W JEDNYM MIEJSCU.
Szczegółowe wyniki 10 MECZÓW W LIGACH POLSKICH oraz ELIMINACJI IMŚJ. Wszystkie wyniki jak zawsze aktualizowane na bieżąco w odpowiednich działach.
Drugi weekend maja to Grand Prix Polski w Warszawie. Odbędą się też 4 zaległe spotkania Ligi Polskiej, a w Nagyhalasz zawodnicy powalczą o awans do cyklu IM Europy SEC 2023.
Wiele walki jak indywidualnej tak i drużynowej.
Wielka inauguracja batalii o medale IMŚ 2023, 13 spotkań ligi polskiej – oto ostatni weekend kwietnia w pigułce!
1. | Betard Sparta WROCŁAW | 14 | 30 | +124 |
2. | Platinum Motor LUBLIN | 14 | 28 | +187 |
3. | ebut.pl Stal GORZÓW | 14 | 20 | +54 |
4. | Tauron Włókniarz CZĘSTOCHOWA | 14 | 18 | +11 |
5. | For Nature Solutions Apator TORUŃ | 14 | 15 | -42 |
6. | FOGO Unia LESZNO | 14 | 11 | -98 |
7. | ZOOleszcz GKM GRUDZIĄDZ | 14 | 10 | -61 |
8. | Cellfast Wilki KROSNO | 14 | 7 | -175 |
-ĆWIERĆFINAŁY
13.08 LESZNO 42-48 WROCŁAW
13.08 TORUŃ 42-47 LUBLIN
13.08 GORZÓW 41-49 CZĘSTOCHOWA
-REWANŻE
20.08 WROCŁAW 53-37 LESZNO (101-79)
20.08 LUBLIN 49-41 TORUŃ (96-83)
20.08 CZĘSTOCHOWA 50-40 GORZÓW (99-81)
-PÓŁFINAŁY
26.08 CZĘSTOCHOWA 36-54 LUBLIN
27.08 TORUŃ 45-45 WROCŁAW
-REWANŻE
10.09 LUBLIN 58-32 CZĘSTOCHOWA (112-68)
10.09 WROCŁAW 51-39 TORUŃ (96-84)
-MECZ O 3 MIEJSCE
17.09 TORUŃ 50-40 CZĘSTOCHOWA
24.09 CZĘSTOCHOWA 46-44 TORUŃ (86-94)
-FINAŁ
17.09 LUBLIN 51-39 WROCŁAW
24.09 WROCŁAW 35-55 LUBLIN (74-106)
1. | Enea Falubaz ZIELONA GÓRA | 14 | 35 | +232 |
2. | Abramczyk Polonia BYDGOSZCZ | 14 | 21 | +18 |
3. | Arged Malesa TŻ Ostrovia OSTRÓW | 14 | 21 | +22 |
4. | ROW RYBNIK | 14 | 18 | -28 |
5. | Trans MF AC LANDSHUT Devils | 14 | 15 | -56 |
6. | Zdunek Wybrzeże GDAŃSK | 14 | 12 | -45 |
7. | H.Skrzydlewska Orzeł ŁÓDŹ | 14 | 10 | -93 |
8. | InvestHousePlus PSŻ POZNAŃ | 14 | 8 | -50 |
-ĆWIERĆFINAŁY
20.08 RYBNIK 51-39 OSTRÓW
20.08 LANDSHUT 44-45 BYDGOSZCZ
20.08 GDAŃSK 30-60 ZIELONA GÓRA
-REWANŻE
26.08 OSTRÓW 50-40 RYBNIK (89-91)
26.08 BYDGOSZCZ 53-37 LANDSHUT (98-81)
26.08 ZIELONA GÓRA 59-31 GDAŃSK (119-61)
-PÓŁFINAŁY
09.09 OSTRÓW 42-47 ZIELONA GÓRA
10.09 RYBNIK 49-41 BYDGOSZCZ
-REWANŻE
17.09 BYDGOSZCZ 46-44 RYBNIK (87-93)
17.09 ZIELONA GÓRA 55-35 OSTRÓW (112-77)
-FINAŁ
29.09 RYBNIK 40-50 ZIELONA GÓRA
08.10 ZIELONA GÓRA 58-32 RYBNIK (108-72)
1. | TEXOM Stal RZESZÓW | 12 | 21 | +137 |
2. | Ultrapur Start GNIEZNO | 12 | 20 | +91 |
3. | OK Bedmet Kolejarz OPOLE | 12 | 19 | +43 |
4. | Grupa Azoty Unia TARNÓW | 12 | 14 | +43 |
5. | Optibet Lokomotiv DAUGAVPILS | 12 | 14 | -24 |
6. | Enea Polonia PIŁA | 12 | 10 | -113 |
7. | Metalika Recycling Kolejarz RAWICZ | 12 | 5 | -177 |
-PÓŁFINAŁY
09.09 TARNÓW 38-51 RZESZÓW
10.09 OPOLE 44-46 GNIEZNO
-REWANŻE
16.09 GNIEZNO 51-39 OPOLE (97-83)
17.09 RZESZÓW 56-34 TARNÓW (107-72)
-FINAŁ
30.09 GNIEZNO 38-52 RZESZÓW
07.10 RZESZÓW 57-32 GNIEZNO (109-70)
1. | Orlen Cellfast Wilki KROSNO | 16 | 35 | +178 |
2. | Enea Stal GORZÓW | 16 | 28 | +117 |
3. | Arged Malesa TŻ Ostrovia OSTRÓW | 16 | 26 | +79 |
4. | Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia LESZNO | 16 | 25 | +114 |
5. | Motor LUBLIN | 16 | 19 | +9 |
6. | GKM GRUDZIĄDZ | 16 | 16 | -33 |
7. | Tauron Włókniarz CZĘSTOCHOWA | 16 | 16 | -66 |
8. | KS TORUŃ | 16 | 11 | -50 |
9. | Beckhoff Sparta WROCŁAW | 16 | 2 | -348 |
FINAŁ
05.09 GORZÓW 49-40 KROSNO
12.09 KROSNO 49-41 GORZÓW (89-90)
1. | Bartosz ZMARZLIK | 158 |
2. | Fredrik LINDGREN | 150 |
3. | Martin VACULIK | 125 |
4. | Jack HOLDER | 123 |
5. | Leon MADSEN | 111 |
6. | Robert LAMBERT | 108 |
7. | Daniel BEWLEY | 104 |
8. | Jason DOYLE | 96 |
9. | Max FRICKE | 83 |
10. | Patryk DUDEK | 76 |
11. | Tai WOFFINDEN | 64 |
12. | Mikkel MICHELSEN | 56 |
13. | Kim NILSSON | 44 |
14. | Maciej JANOWSKI | 43 |
15. | Anders THOMSEN | 36 |
16. | Andrej LEBEDEVS | 31 |
17. | Kai HUCKENBECK | 11 |
18. | Mads HANSEN | 10 |
19. | Rasmus JENSEN | 6 |
20. | Jacob THORSSELL | 6 |
21. | Dominik KUBERA | 4 |
22. | Bartłomiej KOWALSKI | 4 |
23. | Luke BECKER | 2 |
24. | Benjamin BASSO | 2 |
25. | Francis GUSTS | 2 |
26. | Matej ZAGAR | 1 |
27. | Vaclav MILIK | 1 |
28. | Szymon WOŹNIAK | 1 |
29. | Steve WORRALL | 1 |
30. | Ernest MATJUSZONOKS | 1 |
31. | Jan KVECH | 0 |
32. | Ricards ANSVIESULIS | 0 |
33. | Nick SKORJA | 0 |
34. | Filip HJELMLAND | 0 |
35. | Anders ROWE | 0 |
36. | Jason EDWARDS | 0 |
RK. | Dimitri BERGE | – |
RK. | Timi SALONEN | – |
RK. | Marko LEVISHYN | – |
1. | Mikkel MICHELSEN | 52 |
2. | Leon MADSEN | 44 |
3. | Janusz KOŁODZIEJ | 42 |
4. | Patryk DUDEK | 33 |
5. | Andrej LEBEDEVS | 33 |
6. | Dominik KUBERA | 30 |
7. | Kai HUCKENBECK | 30 |
8. | Kacper WORYNA | 27 |
9. | Antonio LINDBAECK | 25 |
10. | Dimitri BERGE | 24 |
11. | Adam ELLIS | 22 |
12. | Andreas LYAGER | 20 |
13. | Szymon WOŹNIAK | 18 |
14. | Grzegorz ZENGOTA | 16 |
15. | Vaclav MILIK | 16 |
16. | Jan KVECH | 13 |
17. | Niels K.IVERSEN | 9 |
18. | Maksym DRABIK | 9 |
19. | Timo LAHTI | 5 |
20. | Norick BLOEDORN | 3 |
21. | Petr CHLUPAC | 1 |
22. | Kacper PLUDRA | 1 |
23. | Kacper HALKIEWICZ | 0 |
RK. | Mads HANSEN | – |
1. | Mateusz CIERNIAK | 49 |
2. | Damian RATAJCZAK | 45 |
3. | Bartłomiej KOWALSKI | 42 |
4. | Keynan REW | 41 |
5. | Casper HENRIKSSON | 33 |
6. | Mathias POLLESTAD | 29 |
7. | Philip HELLSTROEM-BAENGS | 27 |
8. | Emil BREUM | 26 |
9. | Norick BLOEDORN | 21 |
10. | Francis GUSTS | 20 |
11. | Nicolai HEISELBERG | 18 |
12. | William DREJER | 16 |
13. | Esben HJERRILD | 13 |
14. | Gustav GRAHN | 12 |
15. | Anders ROWE | 9 |
16. | Petr CHLUPAC | 8 |
17. | Anze GRMEK | 7 |
17. | Oskar PALUCH | 7 |
19. | Bastian PEDERSEN | 6 |
20. | Jesper KNUDSEN | 5 |
21. | Daniel KLIMA | 4 |
22. | Nazar PARNITSKYI | 0 |
22. | Jaroslav VANICEK | 0 |
RK. | Kacper PLUDRA | – |
RK. | Bastian BORKE | – |
RK. | Drew KEMP | – |
1. | BELLE VUE Aces | 24 | 44 |
2. | WOLVERHAMPTON Wolves | 24 | 38 |
3. | SHEFFIELD Tigers | 24 | 37 |
4. | IPSWICH Witches | 24 | 34 |
5. | LEICESTER Lions | 24 | 34 |
6. | PETERBOROUGH Panthers | 24 | 20 |
7. | KING’S LYNN Stars | 24 | 9 |
-PÓŁFINAŁY
21.09 IPSWICH 54-36 BELLE VUE
25.09 WOLVERHAMPTON 40-50 SHEFFIELD
-REWANŻE
25.09 BELLE VUE 51-39 IPSWICH (87-93)
28.09 SHEFFIELD 39-21 WOLVERHAMPTON (89-61)
-FINAŁ
03.10 IPSWICH 54-36 SHEFFIELD
05.10 SHEFFIELD 56-34 IPSWICH (92-88)
1. | POOLE Pirates | 16 | 35 |
2. | OXFORD Cheetahs | 16 | 34 |
3. | GLASGOW Tigers | 16 | 31 |
4. | SCUNTHORPE Scorpions | 16 | 23 |
5. | REDCAR Bears | 16 | 23 |
6. | EDINBURGH Monarchs | 16 | 15 |
7. | BIRMINGHAM Brummies | 16 | 10 |
8. | BERWICK Bandits | 16 | 7 |
9. | PLYMOUTH Gladiators | 16 | 4 |
-FINAŁ
09.10 GLASGOW 52-38 POOLE
11.10 POOLE 47-43 GLASGOW (85-95)
1. | LEICESTER Cubs | 14 | 31 |
2. | OXFORD Chargers | 14 | 27 |
3. | BELLE VUE Colts | 14 | 22 |
4. | MILDENHALL Fen Tigers | 14 | 19 |
5. | EDINBURGH Monarchs Academy | 14 | 16 |
6. | WORKINGTON Comets | 14 | 12 |
7. | KENT Royals | 14 | 11 |
8. | BERWICK Bullets | 14 | 2 |
-FINAŁ
29.10 LEICESTER – OXFORD (z powodu stanu toru mecz nie odbył się – jednodniowy finał)
31.10 OXFORD 34-32 LEICESTER (mecz przerwany po upadku w 12 biegu)
1. | ISLE OF WIGHT Warriors | 3 | 96 |
2. | SITTINGBOURNE Crusaders | 3 | 81 |
3. | CRADLEY Heathens | 3 | 74 |
4. | PLYMOUTH Centurions | 3 | 30 |
1. | VASTERVIK Speedway | 12 | 23 |
2. | Dackarna MALILLA | 12 | 19 |
3. | Piraterna MOTALA | 12 | 14 |
4. | KUMLA Indianerna | 12 | 13 |
5. | Lejonen GISLAVED | 12 | 13 |
6. | Rospiggarna HALLSTAVIK | 12 | 12 |
7. | ESKILSTUNA Smederna | 12 | 11 |
-ĆWIERĆFINAŁY
22.08 HALLSTAVIK 50-40 MOTALA
22.08 KUMLA 43-47 GISLAVED
-REWANŻE
29.08 MOTALA 46-44 HALLSTAVIK (86-94)
29.08 GISLAVED 52-38 KUMLA (99-81)
-PÓŁFINAŁY
05.09 VASTERVIK 53-37 HALLSTAVIK
05.09 GISLAVED 41-49 MALILLA
-REWANŻE
12.09 HALLSTAVIK 44-46 VASTERVIK (81-99)
12.09 MALILLA 51-39 GISLAVED (100-80)
-FINAŁ
19.09 VASTERVIK 43-47 MALILLA
26.09 MALILLA 46-44 VASTERVIK (93-87)
1. | Vargarna NORRKOPING | 12 | 25 |
2. | Njudungarna VETLANDA | 12 | 20 |
3. | Valsarna HAGFORS | 12 | 20 |
4. | Lejonen GISLAVED B | 12 | 19 |
5. | Ornarna MARIESTAD | 12 | 8 |
6. | Griparna NYKOEPING | 12 | 7 |
7. | Solkatterna KARLSTAD | 12 | 6 |
-PÓŁFINAŁY
31.08 HAGFORS 35-55 NORRKOPING
06.09 GISLAVED B 40-50 VETLANDA
-REWANŻE
07.09 NORRKOPING 45-45 HAGFORS (100-80)
07.09 VETLANDA 48-42 GISLAVED B (98-82)
-FINAŁ
14.09 VETLANDA 49-41 NORRKOPING
-REWANŻ
21.09 NORRKOPING 46-44 VETLANDA (87-93)
1. | Masarna AVESTA | 12 | 24 |
2. | Indianerna KUMLA B | 12 | 21 |
3. | MALILLA B/GISLAVED B | 12 | 20 |
4. | Vikingarna OREBRO | 12 | 14 |
5. | Smederna ESKILSTUNA B | 12 | 11 |
1. | Sonderjylland Elite VOJENS | 12 | 24 |
2. | ESBJERG Vikings | 12 | 22 |
3. | GRINDSTED Speedway Klub | 12 | 19 |
4. | SLANGERUP Speedway | 12 | 15 |
5. | Region Varde OUTRUP | 12 | 12 |
6. | HOLSTED Tigers | 12 | 10 |
7. | Team FJELSTED | 12 | 3 |
-PÓŁFINAŁ
06.09 (GRINDSTED) SLANGERUP 41 – HOLSTED 36 – GRINDSTED 30 – OUTRUP 25
-FINAŁ
20.09 (VOJENS) ESBJERG 36 – VOJENS 34 – SLANGERUP 32 – HOLSTED 29
1. | HOLSTED Tigers B | 13 | 30 |
2. | HOLSTEBRO Speedway | 14 | 25 |
3. | BROVST Speedway Klub | 13 | 24 |
4. | VOJENS Speedway Klub B | 14 | 23 |
5. | Team FJELSTED B | 14 | 20 |
6. | ESBJERG Vikings B | 13 | 17 |
7. | SLANGERUP Speedway B | 13 | 16 |
8. | MUNKEBO Scorpions | 14 | 7 |
-FINAŁ
29.09 (HOLSTED) VOJENS B 44 – HOLSTED B 42 – BROVST 18 – HOLSTEBRO 15
1. | ESBJERG Vikings C | 8 | 20 |
2. | SLANGERUP Speedway C | 8 | 19 |
3. | HOLSTEBRO Speedway Klub B | 8 | 13 |
4. | BROVST Speedway Klub B | 8 | 6 |
5. | Region Varde OUTRUP B | 8 | 2 |
-FINAŁ
30.09 (ESBJERG) ESBJERG C 48 – SLANGERUP C 34 – HOLSTEBRO B 14 – BROVST B 12
1. | Zlata Prilba PARDUBICE | 4 | 14 |
2. | AK SLANY | 4 | 12 |
3. | AK Marketa PRAGA | 4 | 9 |
4. | ebebe Speedway Team LIBEREC | 4 | 5 |
1.. | AMD KRSKO (SLO) | 5 | 19+3 |
2. | Profil Team KOPRIVNICE | 5 | 19+2 |
3. | AK Marketa PRAGA B | 5 | 16 |
4. | SC ZARNOVICA (SVK) | 5 | 16 |
5. | Zlata Prilba PARDUBICE B | 5 | 5 |
1. | GUSTROW Torros | 6 | 8 |
2. | MSC OLCHING | 6 | 7 |
3. | MC Nordstern STRALSUND | 6 | 6 |
4. | MSC BROKSTEDT Wikinger | 6 | 3 |
1. | DMV White Tigers DIEDENBERGEN | 4 | 9 |
2. | MSC OLCHING B | 4 | 6 |
3. | MSC CLOPPENBURG Fighters | 4 | 5 |
4. | MSC Black Forest Eagles BERGHAUPTEN | 4 | 4 |
1. | MC MEISSEN Hornets | 4 | 12 |
2. | Emsland Speedway Team DOHREN | 4 | 9 |
3. | MSC MOORWINKELSDAMM | 4 | 9 |
4. | GUSTROW Torros B | 4 | 6 |
5. | Speedway Team WOLFSLAKE | 4 | 5 |
6. | MSC BROKSTEDT B | 4 | 3 |
7. | MC Bergring TETEROW | 4 | 0 |
1. | MC MARMANDE | 4 | 14 |
2. | MC MORIZES | 4 | 12 |
3. | MCR LA REOLE | 4 | 8 |
4. | MC MIRAMONT DE GUYENNE | 4 | 6 |
-FINAŁ
28.10 MARMANDE 48-57 MORIZES
1. | ELGANE MK | 5 | 19 |
2. | NMK KRISTIANSAND | 5 | 12 |
3. | OSLO MK | 5 | 12 |
4. | Grenland Speedway SKIEN | 5 | 8 |
5. | MJOSA SK | 5 | 6 |
6. | NMK DRAMMEN | 5 | 3 |
1. | Ankkurit VARKAUS | 1 | 38 |
2. | Wasamat TAMPERE | 1 | 31+3 |
3. | Kotkat SEINAJOKI | 1 | 31+2 |
4. | Korppikotkat SEINAJOKI | 1 | 7 |
5. | Leijonat HELSINKI | 1 | 7 |