Tylko-Żużel.pl

Strona dla prawdziwych fanów czarnego sportu

MISTRZOSTWA ŚWIATA Raporty

GRAND PRIX CHALLENGE – GLASGOW 20.08.2022

4-GODZINNA BITWA W SZKOCJI DLA NILSSONA, BEWLEYA ORAZ J.HOLDERA!!! 

W sobotni wieczór 20 sierpnia przyszedł czas, na co wielu czeka jako jeden z najważniejszych wieczorów sezonu – Finał Eliminacji Światowych do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Na stadionie w szkockim Glasgow, które pierwszy raz gościło takie wielkie zawody stawił się komplet publiczności. Stawka jak wiemy była inna, niż ta wyłoniona w drodze eliminacji – za kontuzjowanych Vaculika oraz Kaia Huckenbecka stawili się C.Holder oraz Jepsen Jensen. Kilka godzin przed turniejem odpadł z stawki również Oliver Berntzon, który tutaj na miejscu zaliczył upadek. Go zastąpiła już jednak tylko rezerwa toru, Drew Kemp, gdyż Brady Kurtz nie miał poprostu możliwości dotrzeć tutaj w 5 godzin. Po prezentacji krótko po 20 czasu polskiego zawodnicy wyjechali do 20-biegowej walki.

 

BITWA

Początek nie oferował jeszcze ogromnego ścigania, ale zmieniało się to z każdym kolejnym biegiem. Jedno jednak było niezmienne od samego 1 biegu – zawodnicy nie odpuszczali ani na centymetr, a przy takiej jeździe oczywiście nie trudno o incydenty – już w pierwszej gonitwie z zawodów odpadł Vaclav Milik. Czechowi najprawdopodobniej nic nie jest poważnego, ale był chwilę nieprzytomny, więc musiał pojechać na badania. A zawody od trójek rozpoczęli Bewley, R.Lambert, J.Holder oraz Thomsen.

 

 

Druga seria potwierdziła najgorsze przepuszczenia co do Orłów – Kubera i Woźniak dzisiaj kompletnie nie byli w stanie nawiązać regularnej walki z rywalami – Woźniak na domiar złego w biegu 5 wykręcił bączka, a Kubera po walce przegrał z…. młodym rezerwowym Bailey. Jedynym niepokonanym pozostał Jack Holder, a pierwsze trójki zaliczyli KIM NILSSON, Tungate oraz Rasmus Jensen.

 

 

KARAMBOLE

3 seria rozpoczęła się tak jak się skończyła poprzednia – od wielkiego pojedynku z udziałem Kima Nilssona. Tym razem musiał uznać wyższość rywala, dokładnie to Rasmusa Jensena. Z walki odpadł w biegu 10 Andrej Lebedevs, gdyż przegrał z Connorem Bailey tak jak Kubera. A nasi tym razem z daleka przyglądali się walki Thomsena z Bewleyem, z której góra wyszedł zwycięzca GP sprzed tygodnia. Wyścig 12 zapowiadał się interesująco ze względu na pojedynek 3 Kangurów. Jednak doszło w nim do złego wydarzenia – Chris Holder jadąc na 2 pozycji wykręcił bączka i upadł, a jadący za nim David Bellego nie zdołał go ominąć i wjechał w jego plecy i nogi. Po wielu minutach karetka odwiozła IMŚ z 2012 roku do szpitala. W powtórce góra FRICKE, który jechał na 3 miejscu w momencie przerwania pierwszej odsłony.

Przedostatnia seria startów jednak przyniosła kolejną półgodzinną przerwę i karetkę odjeżdżającą do szpitala – w biegu 14 Anders Thomsen nie opanował motocykla i z impetem upadł na tor. Po wielu minutach przerwy, gdy na torze nawet stały chwilowo 2 karetki został odwieziony do miejskiego szpitala.

 

 

BYĆ ALBO NIE BYĆ W GP

Tymczasem w grze pozostawało 7 zawodników, którzy błyszczeli również w tej serii – Robert Lambert, Daniel Bewley, Jack Holder, Fricke, Kim Nilsson, Tungate oraz ten, który akurat stracił teraz – Rasmus Jensen, bo zdobył tylko 1 punkt w gonitwie 16 po wielkiej walce na dystansie. Dwa ostatnie biegi do udanych zaliczyć może Michael Jepsen Jensen – wygrał biegi 16 i 17, ale po słabym początku dało mu to 7 miejsce na koniec. Po kolejne punkty w gonitwie 17 za jego plecami przyjechali rezerwowi, którzy skończyli turniej z dorobkiem 5 punktów każdy, a więc lepszy od kilku wielkich graczy.

 

I nastał bieg 18 – KIM NILSSON stanął przed najważniejszą minutą kariery – musiał poprostu to zrobić, miał łatwych rywali i to zrobił – WYGRAŁ I ZAPEWNIŁ SOBIE AWANS DO GRAND PRIX 2023!!! Fantastyczna historia super technika, który jednak nie miał na razie szczęścia w karierze. Bieg 19 za to prezentował się jako wręcz finał – pod taśmą stanęli Rasmus Jensen, Bewley, Jack Holder oraz Robert Lambert. W pierwszej odsłonie było za ciasno i upadek zaliczył Holder. W powtórce Rasmus Jensen wystartował najlepiej i długo prowadził, ale dorwał go Bewley i to on triumfując w tej gonitwie zapewnił sobie jako drugi AWANS!!! A Holder przy triumfie w biegu 20 Fricke trafił z nim do BIEGU DODATKOWEGO O AWANS!! Robert Lambert i Rasmus Jensen muszą czekać na rozstrzygnięcia w cyklu GRAND PRIX 2022 (Robert może jeszcze przecież tam się utrzymać w TOP6).

 

 

A WIĘC DODATKOWE!!

Najpierw rozegrano bieg o 3 miejsce, dające pewny awans bez czekania do GRAND PRIX 2023. Jack Holder wygrał moment startowy i poleciał jak torpeda z pola zewnętrznego po pewną wygraną i pierwszy AWANS jako pełnoprawny uczestnik cyklu Grand Prix w karierze, tak samo jak chwile wcześniej Bewley (w tym roku jeżdżą jako REZERWY KWALIFIKOWANE)!!! A w biegu już bardziej na luzie, o triumf w dzisiejszym turnieju najlepszy okazał się KIM NILSSON!!!! A więc Szwed zwyciężcą GRAND PRIX CHALLENGE 2022 przed Danem Bewleyem oraz Jackiem Holderem. Fricke, Lambert oraz Rasmus Jensen muszą wyczekiwać (lub sami walczyć) dalszych rozstrzygnięć.

 

 

 

 

WYNIKI

1. Kim Nilsson (Szwecja) – 13 (2,3,2,3,3)+1 MIEJSCE W BIEGU O 1 MIEJSCE
2. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 13 (3,2,3,2,3)+2 MIEJSCE W BIEGU O 1 MIEJSCE
3. Jack Holder (Australia) – 12 (3,3,2,3,1)+1 MIEJSCE W BIEGU O 3 MIEJSCE
——————————————————-AWANS DO GRAND PRIX 2023
4. Max Fricke (Australia) – 12 (2,2,3,2,3)+2 MIEJSCE W BIEGU O 3 MIEJSCE
5. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 10 (3,1,3,3,0)
6. Rasmus Jensen (Dania) – 10 (1,3,3,1,2)
7. Michael Jepsen Jensen (Dania) – (0,1,2,3,3)
8. Rohan Tungate (Australia) – (1,3,1,2,0)
9. Andrej Lebedevs (Łotwa) – (2,2,0,1,2)
10. Anders Thomsen (Dania) – (3,d,2,w,-)
11. Connor Bailey (Wielka Brytania) – (1,1,1,0,2)
12. Drew Kemp (Wielka Brytania) – (1,1,0,2,1)
13. Chris Holder (Australia) – (2,2,w,-,-)
14. David Bellego (Francja) – (0,0,1,1,1)
15. Dominik Kubera (Polska) – (1,0,1,0,1)
16. Szymon Woźniak (Polska) – (0,w,0,d,2)
17. Vaclav Milik (Czechy) – (w,-,-,-,-)

 

Bieg po biegu:
1. Bewley, Fricke, Kemp, Milik W
2. Thomsen, Lebedevs, Jensen, Bellego
3. Lambert, Ch. Holder, Tungate, Woźniak
4. J. Holder, Nilsson, Kubera, Jepsen Jensen
5. J. Holder, Lebedevs, Kemp, Woźniak W
6. Jensen, Ch. Holder, Bailey, Kubera
7. Tungate, Bewley, Jepsen Jensen, Bellego
8. Nilsson, Fricke, Lambert, Thomsen D
9. Jensen, Nilsson, Tungate, Kemp
10. Lambert, Jepsen Jensen, Bailey, Lebedevs
11. Bewley, Thomsen, Kubera, Woźniak
12. Fricke, J. Holder, Bellego, Ch. Holder W
13. Lambert, Kemp, Bellego, Kubera
14. J. Holder, Tungate, Bailey, Thomsen W
15. Nilsson, Bewley, Lebedevs, Bailey
16. Jepsen Jensen, Fricke, Jensen, Woźniak D
17. Jepsen Jensen, Bailey, Kemp, Thomsen NS
18. Nilsson, Woźniak, Bellego, Milik NS
19. Bewley, Jensen, J. Holder, Lambert
20. Fricke, Lebedevs, Kubera, Tungate

21. Bieg o 3 MIEJSCE: J. Holder, Fricke

22. BIEG O 1 MIEJSCE: Nilsson, Bewley

 

Sędzia: Paweł Słupski (Polska)

Frekwencja: KOMPLET

 

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko-Żużel.pl