Tylko-Żużel.pl

Strona dla prawdziwych fanów czarnego sportu

MISTRZOSTWA EUROPY Raporty

SEC IM EUROPY 2 FINAŁ GUSTROW 06.08.2022

JANUSZ KOŁODZIEJ NAJLEPSZY W GUSTROW!!!!  KOŁODZIEJ LIDEREM IM EUROPY!!!

 

Na technicznym torze w Gustrow w sobotni wieczór odbył się 2 FINAŁ walki o medale IM Europy oraz o awans do cyklu GRAND PRIX na rok 2023. Po pierwszej rundzie w Rybniku w tabeli nadal szanse zachowywało minimum 8 zawodników. Stawka wyrównana, a do tego do gry wchodził Daniel Bewley, nieobecny w 1 rundzie, ale napewno głodny walki w dzisiejszym turnieju. Po prezentacji, na której odegrano hymn Niemiec zawodnicy o 19:04 wyruszyli do pierwszej gonitwy dnia!!

 

PEWNY START FAWORYTÓW

W pierwszej serii zawodnicy, którzy dobrze stali po pierwszej rundzie nie zawiedli i przyjechali na miejscach 1-2, a jedynym trochę zaskoczeniem był triumf Michaela Haertela w biegu pierwszym. 24-letni Niemiec z Landshut Devils w tym sezonie po raz kolejny walczył z kontuzjami, ale dzisiaj wypadł świetnie.
Bardzo dobrze, mimo sukcesu należy ocenić również dzisiejszą postawę Andreja Lebedevsa – Łotysz wrócił po miesięcznej przerwie i wyrwał na dystansie 6 punktów.
W drugiej serii startów największą niespodzianką była oczywiście wpadka Janusza Kołodzieja, po słabym starcie nie dał rady dogonić ani kolegi z Unii Pitera, ani też Dudka i zwyciężcy tej gonitwy 7 Daniela Bewleya. Jednak ta strata nie przekreślała w żaden sposób szans Koldiego, tymbardziej, że już po 8 wyścigach nikt nie był niepokonany. Prowadzili zawodnicy z 5 punktami na koncie – Haertel, Dudek, Madsen oraz Michelsen, który był w tym momencie liderem cyklu.

 

 

 

POLAK ZNÓW PECHOWY

3 seria startów rozpoczęła się podobnie jak zakończono poprzednią – zatriumfował Leon Madsen, ale tym razem pokonał 2 bezpośrednich rywali – Dudka oraz Michelsena. Janusz Kołodziej nie miał problemów z zdobyciem drugiej trójki, a bardzo słabe zawody kontynuował Dimitri Berge. No i nadszedł bieg 11. Aż do pewnego momentu nie dział się w nim za wiele – Piotr Pawlicki pewnie wygrał 1 łuk i uciekł po trzy punkty. Jednak z tyłu doszło do upadku – Rasmus Jensen upadł po walce z Kaiem Huckenbeckiem. Z powtórki wykluczony został Niemiec z czym można było dyskutować, a sędzia zarządził powtórzenie biegu. TYM RAZEM PIOTR PAWLICKI PRZEGRAŁ START I MIMO STARAŃ DOJECHAŁ Z 1 PUNKTEM, A WYGRAŁ….RASMUS JENSEN!
Wyścig 12 należał do Davida Bellego, u którego widać zdecydowanie, że jest w ostatnich dniach w coraz lepszej sytuacji jeżeli chodzi o sprzęt. W tym momencie samodzielnie przodował Leon Madsen, ale z minimalną przewagą nad grupą rywali. Cały czas w TOP6 dającym minimum baraż meldował się Michi Haertel.
W biegach 13-16 pierwsi zawodnicy zapewnili już sobie udział w fazie finałowej – byli to zwyciężcy biegów Daniel Bewley, Patryk Dudek czy też Janusz Kołodziej. Do TOP 6 po triumfie w biegu nr 15 z Madsenem, Ellisem i Piotrem Pawlickim awansował również David Bellego. Z szansami na dobry wynik pożegnał się Kai Huckenbeck, któremu dzisiaj zdecydowanie nic się nie układało.

 

 

 

KOLDI BEZPOŚREDNIO W FINALE

Janusz Kołodziej dalej wręcz LATAŁ nad torem w Gustrow i po pięknym triumfie w biegu 17 zapewnił sobie od razu AWANS DO FINAŁU!!! Cieszył się także David Bellego z awansu do BARAŻY, których już napewno wyrzucił Smektałę i Milika. Daniel Bewley pokonał Leona Madsena w gonitwie 18 i ustawił się na dobrej pozycji przed barażem, a Madsen musiał czekać na ruch Dudka w biegu 20. Zawodnik Apatora jednak przegrał z RASSEREM i musiał czekać na BARAŻ.

 

 

 

DECYDUJĄCE ROZSTRZYGNIĘCIA

Pola zewnętrzne do biegu 21 wybrali Bewley i Dudek. Michelsenowi oraz Davidovi Bellego pozostawały wewnętrzne, z których ciężej było dobrze trafić w 1 łuk. I to się potwierdziło – Bewley z Dudkiem wjechali do FINAŁU!!! Michelsen skończył dzisiaj na 5 lokacie, a David na szóstym, co jest dobrym prognostykiem przed finałową fazą sezonu.

 

Zawodnicy, którzy obserwowali ten bieg z PADDOCKU dokonali tego samego co oni wyboru na FINAŁ – Janusz wziął podczas wyboru pole 3, a Madsen nr 4. Wszyscy czekali na start biegu finałowego. Wystartowali, ale szybko musieli się zatrzymać! Sędzia dojrzał poruszenie na starcie. Ostrzeżenie otrzymali Leon Madsen oraz Janusz Kołodziej. Zawodnicy raz jeszcze podjechali pod maszynę startową. TYM RAZEM START JUŻ BYŁ IDEALNY, A ZDECYDOWANIE NAJLEPSZY OKAZAŁ SIĘ JANUSZ KOŁODZIEJ, KTÓRY ZAMKNĄŁ ZAWODNIKÓW Z PÓL 1-2, NIE DAŁ SZANS NA DOJAZD MADSENOWI I POLECIAŁ PO TRIUMF W CAŁYM TURNIEJU!!! Fantastycznie!!! A po walce z Bewleyem i Madsenem drugie miejsce wyrwał Patryk Dudek!!! Brytyjczyk skończył na 3 lokacie, a bez niczego został Madsen. Janusz Kołodziej został również LIDEREM CYKLU IM Europy na jego półmetku z 3-4 punktami przewagi nad Dudkiem, Madsenem oraz Michelsenem!!! Ta czwórka najprawdopodobniej stoczy bój do samego końca!!!

 

Na koniec piękny moment, Janusz Kołodziej wraz z Dudkiem odsłuchali Hymnu Państwowego. BRAWO PANOWIE!!!!

 

Kolejna runda w Polsce, 3 września w ŁODZI!!! Tam trzeba być!

 

 

WYNIKI

1. Janusz Kołodziej – 15 (3,0,3,3,3,3) – 1 MIEJSCE W FINALE
2. Patryk Dudek – 14 (3,2,2,3,2,2) – 2 MIEJSCE W BARAŻU – 2 MIEJSCE W FINALE
3. Daniel Bewley – 12 (1,3,1,3,3,1) – 1 MIEJSCE W BARAŻU – 3 MIEJSCE W FINALE
4. Leon Madsen – 12 (2,3,3,2,2,0) – 4 MIEJSCE W FINALE
5. Mikkel Michelsen – 11 (2,3,1,2,3) – 3 MIEJSCE W BARAŻU
6. David Bellego – 10 (0,2,3,3,2) – 4 MIEJSCE W BARAŻU
7. Rasmus Jensen – 8 (0,1,3,1,3)
8. Vaclav Milik – 8 (3,1,2,2,0)
9. Bartosz Smektała – 7 (1,3,0,2,1)
10. Piotr Pawlicki – 6 (2,1,1,0,2)
11. Andrej Lebedevs – 6 (1,2,2,0,1)
12. Michael Haertel – 5 (3,2,0,0,0)
13. Kai Huckenbeck – 5 (2,1,w,1,1)
14. Oliver Berntzon – 3 (0,0,2,1,0)
15. Adam Ellis – 3 (0,0,1,1,1)
16. Dimitri Berge – 1 (1,d,0,0,0)
17. Lukas Baumann – NS
18. Marius Hillebrand – NS

 

Bieg po biegu:
1. Haertel, Pawlicki, Smektała, Berntzon
2. Milik, Michelsen, Bewley, Ellis
3. Dudek, Huckenbeck, Berge, Bellego
4. Kołodziej, Madsen, Lebedevs, Jensen
5. Smektała, Lebedevs, Huckenbeck, Ellis
6. Michelsen, Bellego, Jensen, Berntzon
7. Bewley, Dudek, Pawlicki, Kołodziej
8. Madsen, Haertel, Milik, Berge D
9. Madsen, Dudek, Michelsen, Smektała
10. Kołodziej, Berntzon, Ellis, Berge
11. Jensen, Milik, Pawlicki, Huckenbeck W
12. Bellego, Lebedevs, Bewley, Haertel
13. Bewley, Smektała, Jensen, Berge
14. Dudek, Milik, Berntzon, Lebedevs
15. Bellego, Madsen, Ellis, Pawlicki
16. Kołodziej, Michelsen, Huckenbeck, Haertel
17. Kołodziej, Bellego, Smektała, Milik
18. Bewley, Madsen, Huckenbeck, Berntzon
19. Michelsen, Pawlicki, Lebedevs, Berge
20. Jensen, Dudek, Ellis, Haertel

BARAŻ: Bewley, Dudek, Michelsen, Bellego

FINAŁ: Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Daniel Bewley, Leon Madsen

 

Sędzia: Paweł Słupski

Frekwencja: 6 000 widzów

 

 

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko-Żużel.pl