Tylko-Żużel.pl

Strona dla prawdziwych fanów czarnego sportu

MISTRZOSTWA EUROPY Raporty

JANUSZ WIELKI!!! – SEC IM EUROPY 3.FINAŁ ŁÓDŹ 03.09.2022

JANUSZ KOŁODZIEJ NAJLEPSZY PO CIĘŻKICH ZAWODACH W ŁODZI!!

Po 4 latach po oddaniu do użytku nowego stadionu w Łodzi wreszcie dotarły tutaj wielkie zawody rangi międzynarodowej – 3 Runda Finałowa walki o medale IM Europy 2022 oraz miejsce w GP ’23. Po 2 rundach wiedzieliśmy, że o wszystko powalczy czwórka – Janusz, Madsen, Patryk Dudek oraz Michelsen. Po efektownej prezentacji równo o 19:00 zawodnicy wyjechali do pierwszej gonitwy!

 

CIĘŻKI POCZĄTEK

Dla kilku zawodników był to pierwszy raz na tym obiekcie. Jednym z takich graczy był Janusz Kołodziej. Może to zaważyło na początku turnieju Polaka – w swoich pierwszych dwóch biegach przywiózł po 1 punkcie po bardzo nerwowym rozgrywaniu 1 łuku. Prym za to wiedli zawodnicy Włókniarza – Leon Madsen oraz Kacper Woryna, którzy byli nieuchwytni, a krok za nimi stali Kubera i Dudek. Jeden z najgroźniejszych rywali w walce o tytuł, Michelsen zaczął od wygranego startu i trójki, ale w biegu 5, gdyż już musiał powalczyć zdecydowanie przegrał z rywalami.

 

WYRÓWNANA STAWKA

3 seria startów rozpoczęła się od nerwów i pierwszego przerwanego biegu – w taśmę wjechał wracający dzisiaj do startów po kontuzji z Cardiff Adam Ellis. A więc szansę startu w cyklu SEC otrzymał MARCIN NOWAK!! Bieg 9 wygrał w powtórce JANUSZ KOŁODZIEJ i to z kim – Leonem Madsenem, który był na 1 okrążeniu atakowany przez zawodnika Orła!! Marcin ostatecznie dowiózł 1 punkt przed Milikiem, który dopiero będąc daleko za Polakiem zjechał na murawę. Wyścig 10 to popis wychowanków Unii Leszno – Dominik Kubera wygrał, a Piotr Pawlicki po rozegraniu Michelsena zdobył 2 punkty. Nerwowo jechał Dimitri Berge, który miał prędkość i jechał na dobrych pozycjach, ale tracił je. W tej serii pomylił się także Woryna, a więc już nie było zawodnika niepokonanego, a liderami byli Kubera i Madsen, posiadacze 8 punktów. Nieźle stali również Andrej Lebedevs, Woryna, Dudek, Janusz Kołodziej i zwyciężca gonitwy 12, Bartosz Smektała.

 

NERWY PITERA

Kolejną, czwartą serię startów znów dobrze zaczął Leon Madsen, w biegu 14 kolejny triumf odniósł Smektała. W tym biegu nerwy dały o sobie znać Piotrowi Pawlickiemu, który wjechał w taśmę. Szansę wielkiego przeżycia w zawodach międzynarodowych otrzymał Jakub Krawczyk. Ostrowianin nie jechał źle i na 1 okrążeniu był w kontakcie z rywalami. Wyścig 15 był bardzo ważny dla Janusza Kołodzieja – dzisiaj już nie mógł sobie pozwolić na bycie niżej niż na 1 i 2 miejscu. Przegrał z szybkim w tym biegu jak w Grand Prix Bewleyem, ale pokonał Michelsena, bezpośredniego rywala w walce o GRAND PRIX, pozbawiając go dzisiaj szans na TOP6! Na koniec tej serii startów awans do najważniejszych rozstrzygnięć zapewnił sobie Dominik Kubera, gdyż skolekcjonował 11 punktów tak jak Madsen.

 

WALKA O SZÓSTKĘ

W wyścigu 17 doszło do bezpośredniego starcia dzisiejszych liderów. Najlepszy okazał się Leon Madsen, ale Kubera drugi w tym biegu również zagwarantował sobie bezpośredni awans do FINAŁU. Dudek musiał czekać na dalsze wyniki, a z zawodami pożegnał się Bewley. Wyścig 18 był kluczowy – Janusz musiał najlepiej wygrać. Jednak po starcie z pola zewnętrznego miał problemy i znalazł się w walce WRĘCZ z Piotrem Pawlickim i Berntzonem. Kilka razy byli blisko upadku, ale ostatecznie po czystej walce 2 punkty na linii mety wyrwał JANUSZ i mógł teraz czekać na ostatnie 2 biegi. Zdecydowany triumf odniósł Andrej Lebedevs, który już mógł czekać na baraż. Los Janusza Kołodzieja leżał w jeździe Bartosza Smektały. Dimitri Berge na wyjściu z 1 łuku mocno potraktował Polaka, co wykorzystali Adam Ellis i David Bellego. Smektała próbował coś z tym zrobić, ale nie wyprzedził nikogo i został z 8 punktami, co dało AWANS JANUSZOWI KOŁODZIEJOWI DO BIEGU OSTATNIEJ SZANSY!! Bieg 20 był powtarzany z powodu upadku zaraz po starcie Kacpra Woryny, ale było to po kontakcie z Michelsenem, a więc nikogo nie wykluczył sędzia z Ukrainy. Po trójkę, ważną w tabeli generalnej sięgnął Rasmus Jensen, chociaż dzisiaj znów skończył z niedosytem na 8 miejscu.

 

 

FINAŁY

W barażu Janusz Kołodziej nie miał wyboru – musiał stawić się na polu czwartym. Bieg nie zakończył się na jednym podejściu – na wjeździe w 1 łuk zrobiło się za ciasno i upadek zaliczył Patryk Dudek. Powtórka, która odbyła się w pełnym zestawieniu została wyjaśniona na pierwszym okrążeniu – po idealnym starcie wygrał Dudek, a DRUGI BYŁ JANUSZ KOŁODZIEJ!!! A więc W FINALE 3 najlepszych zawodników cyklu!!!

 

 

NA BIEG FINAŁOWY znów ten, który wybierał jako pierwszy wziął kask czerwony. Ale już Kubera nie wybrał pola drugiego, a trzecie. Dudek wziął drugie, a Janusz z uśmiechem na twarzy przyjął ponownie no.4. START zdecydowanie wygrał Kubera, który zamknął energicznie Dudka i Madsena do krawężnika. Janusz miał więcej miejsca po zewnętrznej i wyszedł na 2 miejsce. Następnie gonił młodego mieszkańca Osiecznej, aż do wyjścia z 1 łuku 3 okrążenia, kiedy Kuberę minimalnie podniosło. Koldi wykorzystał to błyskawicznie i na wejściu w 2 łuk już to on prowadził!!! I tak dojechali do mety – JANUSZ PIERWSZY, KUBERA DRUGI, MADSEN TRZECI, OSTATNI DUDEK!!! Janusz Kołodziej z trzecim podium w IME 2022, drugą wygraną i prowadzeniem w klasyfikacji generalnej o 1 PUNKT przed ostatnim FINAŁEM W PARDUBICACH 23 WRZEŚNIA!!!!

 

 

WYNIKI

1. Janusz Kołodziej (Polska) – 12 (1,1,3,2,2,3) – 2 MIEJSCE W BARAŻU+1 MIEJSCE W FINALE
2. Dominik Kubera (Polska) – 15 (2,3,3,3,2,2) – 2 MIEJSCE W FINALE
3. Leon Madsen (Dania) – 15 (3,3,2,3,3,1)  – 3 MIEJSCE W FINALE
4. Patryk Dudek (Polska) – 9 (2,3,2,2,0,0) – 1 MIEJSCE W BARAŻU+4 MIEJSCE W FINALE
5. Kacper Woryna (Polska) – 10 (3,3,1,1,2) – 3 MIEJSCE W BARAŻU
6. Andrej Lebedevs (Łotwa) – 11 (3,1,3,1,3) – 4 MIEJSCE W BARAŻU
7. Bartosz Smektała (Polska) – (0,2,3,3,0)
8. Rasmus Jensen (Dania) – (1,0,2,2,3)
9. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – (2,2,0,3,1)
10. Oliver Berntzon (Szwecja) – (1,2,1,2,1)
11. Mikkel Michelsen (Dania) – (3,0,1,1,1)
12. Dimitri Berge (Francja) – (0,2,0,0,3)
13. Piotr Pawlicki (Polska) – (2,1,2,t,0)
14. Adam Ellis (Wielka Brytania) – (0,0,t,0,2)
15. David Bellego (Francja) – (0,1,0,0,1)
16. Vaclav Milik (Czechy) – (1,0,d,1,0)
17. Marcin Nowak (Polska) – (1)
18. Jakub Krawczyk (Polska) – (0)

 

Bieg po biegu:

1. Madsen, Pawlicki, Jensen, Bellego
2. Michelsen, Dudek, Berntzon, Ellis
3. Lebedevs, Bewley, Milik, Berge
4. Woryna, Kubera, Kołodziej, Smektała
5. Madsen, Smektała, Lebedevs, Michelsen
6. Woryna, Bewley, Pawlicki, Ellis
7. Kubera, Berntzon, Bellego, Milik
8. Dudek, Berge, Kołodziej, Jensen
9. Kołodziej, Madsen, Nowak, Milik D/Ellis T
10. Kubera, Pawlicki, Michelsen, Berge
11. Lebedevs, Dudek, Woryna, Bellego
12. Smektała, Jensen, Berntzon, Bewley
13. Madsen, Berntzon, Woryna, Berge
14. Smektała, Dudek, Milik, Krawczyk/Pawlicki T
15. Bewley, Kołodziej, Michelsen, Bellego
16. Kubera, Jensen, Lebedevs, Ellis
17. Madsen, Kubera, Bewley, Dudek
18. Lebedevs, Kołodziej, Berntzon, Pawlicki
19. Berge, Ellis, Bellego, Smektała
20. Jensen, Woryna, Michelsen, Milik

21. BARAŻ: Dudek, Kołodziej, Woryna, Lebedevs

22. FINAŁ: Kołodziej, Kubera, Madsen, Dudek

 

Sędzia: Aleksander Latosinski

Frekwencja: 6 000 widzów

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko-Żużel.pl