Tylko-Żużel.pl

Strona dla prawdziwych fanów czarnego sportu

PREMIERSHIP Raporty

BELLE VUE ACES MISTRZAMI PO 29 DŁUGI LATACH!!! – SHEFFIELD TIGERS vs BELLE VUE ACES REWANŻOWY FINAŁ PREMIERSHIP 13.10.2022

KOSMICZNY SPEKTAKL NA ZAKOŃCZENIE WIELKIEGO SEZONU 2022 – BELLE VUE ACES WRESZCIE Z MISTRZOSTWEM WIELKIEJ BRYTANII!!!

Czwartkowy wieczór 13 października oznaczał w kalendarzu jedno – wielki finał sezonu elity, a więc rewanżowy finał PREMIERSHIP o Mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Po pierwszym fantastycznym meczu w Manchesterze Asy posiadały 12 punktów zaliczki. Na Owlerton Stadium przybył nadkomplet publiczności, historyczny rekord wszechczasów tego obiektu. Wśród nich rzesze fanów Asów – Manchester i Sheffield dzieli zaledwie 60 kilometrów!!! Przyjezdni przybyli, by wreszcie zakończyć 29-letnie oczekiwanie, gospodarze stawali do walki o pierwszy w historii tytuł w pierwszym finale. Pogoda jak w całej Europie dopisała, a więc tor był przygotowany wyśmienicie. Mark Lemon musiał dokonać dwóch zmian w porównaniu do meczu poniedziałkowego, gdyż nie dopuszczeno do jazdy po utracie przytomności Jye Etheridge’a i Charlesa Wrighta. Za IM Wielkiej Brytanii z 2019 roku postanowił użyć Z/Z, a za Australijczyka ściągnięto jako gościa Simona Lamberta, który w tym roku jeździł praktycznie tylko i wyłącznie w Championship.

 

Po prezentacji, przed którą kapitanowie – Kyle Howarth oraz Brady Kurtz pozowali z Wielkim Pucharem RUSZYŁA WALKA OSTATECZNA 2022!!!

 

 

KONTROWERSJE NA POCZĄTEK

Rozpoczęło się od razu od niesamowitych emocji, na torze i poza nim. Na 1 łuku 1 wyścigu po lekkim kontakcie pomiędzy Bradym Kurtzem, a Lewisem Kerrem doszło do upadku tego drugiego. Brytyjczyk szybko wstał, a sędzina również w szybkim tempie podjęła decyzję o WYKLUCZENIU ZAWODNIKA GOŚCI!!! Nie skorzystała więc z prawa do powtórki w pełnym składzie, co spotkało się z obiekcjami wielu osób. W powtórce osamotniony Simon Lambert, który jechał jako pierwszy z ZZ za Wrighta przegrał zdecydowanie z parą Kerr-J.Holder, a więc z 12 punktów zrobiło się 8. Bieg 2 dał remis, pewną wygraną po raz kolejny w tym biegu rezerwowych odniósł NORICK BLOEDORN. GONITWA 3 PRZYNIOSŁA kolejne kontrowersje. W bardzo podobnej sytuacji do tej z biegu #1 doszło do kontaktu pomiędzy Adamem Ellisem, a Tomem Brennanem. Znów myślano, że bieg zostanie powtórzony w czwórkę, ale sędzina WYKLUCZYŁA ADAMA ELLISA!!! W powtórce Aces to wykorzystało wygrywając 2-4 dzięki Brytyjskiemu juniorowi. Przed podwójną porażką gospodarzy uratował Kyle Howarth, który ostro i skutecznie bronił się przed atakami Zagara. Wyścig 4 to piękna, 11 wygrana z rzędu Roberta Lamberta przed Musielakiem i Mountainem. Po 1 serii startów Asy nadal miały pokaźną zaliczkę w wysokości 10 oczek.

 

 

NAWET ROBI NIE JEST ROBOTEM

Wyścig 5, rozpoczynający 2 serię startów znów dał wiele emocji. Po wielkiej walce o prowadzenie ostatecznie zdobył je Kyle Howarth. Za nim podążali jak cienie Tom Brennan oraz Brady Kurtz, którego atakował na dodatek Adam Ellis. Aż do 2 łuku 3 okrążenia, gdy zawodnik z Marmande przeszarżował i zahaczył hakiem o bandę. Szybko wstał i chciał usunąć maszynę na murawę, ale sędzina przerwała bieg, który chwilę potem został zaliczony bez koniecznosci powtarzania wynikiem 3-3. W gonitwie numer 6 doszło do pierwszego pokonania Roberta Lamberta od Grand Prix. Ruszając z ciężkiego pola wewnętrznego Brytyjczyk nie dał rady Jackowi Holderowi. Remis został jednak podtrzymany, gdyż Norick Bloedorn zwyciężył bój z Lewisem Kerrem. Tygrysy trochę straty odrobiły dopiero w biegu 7, gdy wygrał Tobiasz Musielak, a z 1 punktem dotarł na linię mety Justin Sedgmen. Różnica w dwumeczu wynosiła w tym momencie +8 pkt na korzyść czerwono-biało-czarnych.

 

 

ATAK SHEFFIELD

Wyścig 8 dał ogromną nadzieję gospodarzom na ogromny sukces – po raz drugi tego dnia zwyciężyli bowiem PODWÓJNIE i to przede wszystkim za sprawą fantastycznie walczącego CONNORA MOUNTAINA, który będąc już nawet przez chwilę na ostatniej lokacie przebił się przez Noricka Bloedorna, a następnie na końcowych metrach okazał się lepszy również od Simona Lamberta, który też w tym biegu pokazał o wiele więcej niż w pierwszych dwóch. Z 8 punktów zaliczki Asów zrobiły się zaledwie 4, a to już przecież można odrobić w zaledwie jednym biegu. ADAM ELLIS w gonitwie 9 stał się drugim zawodnikiem, który pokonał Roberta Lamberta. Uczestnik tegorocznego cyklu IME SEC rewelacyjnie wystartował i 5 zawodnik Świata nie mógł już na dystansie mu zagrozić. Z tyłu jednak Norick Bloedorn pokonał kapitana Howartha i to nadal Asy prowadziły w dwumeczu. Wyścig 10 to kolejny popis Lewisa Kerra, który pojechał po 3 TRÓJKĘ tego finałowego wieczora. Drugi Tom Brennan w rewelacyjny sposób obronił się przed Jackiem Holderem, co utrzymało jego drużynę na prowadzeniu o ZŁOTO, ale już zaledwie 2 PUNKTY – 74:76. 

 

 

WALKA WRĘCZ

WYŚCIG 11 okazał się niebywale ważnym. Fantastyczną walkę przez ponad 2 okrążenia stoczyli ze sobą Tobiasz Musielak i Brady Kurtz. Polak jechał o remis i utrzymanie 2 punktowej straty Sheffield. Ale na wejściu w 2 łuk 3 okrążenia doszło do kolizji – po pewnym kontakcie na tor upadł Brady Kurtz. Sędzina długo oglądała powtórki, by ostatecznie podjąć decyzję – WYKLUCZONY ZOSTAJE TOBIASZ MUSIELAK!!! A wyniki biegu zaliczone, a więc kończy się on wynikiem 1-5 dla Belle Vue ACES. Przewaga ekipy z Manchesteru wzrasta po raz pierwszy od biegu 3 i wynosiła w tym momencie 6 punktów, a więc już ponad jeden bieg przewagi, a do końca pozostały już tylko cztery. Goście wiedzieli, że teraz mogą jechać nawet na remisy. W biegu 12 drugi triumf odniósł ADAM ELLIS, ale za nim dotarli właśnie goście – Zagar oraz Norick Bloedorn. W obsadzonym znakomitościami wyścigu 13 goście mieli pierwszą szansę na zapewnienie sobie upragnionego złota. Piekielnie szybki Tobiasz Musielak wygrał start i chwilowo jechał z Jackiem Holderem po podwójny triumf!!! Jednak Brady Kurtz nie puścił sprawy łatwo swojemu rodakowi. Wyprzedził go, a następnie na szczycie 2 łuku pojechał tak, że Holder prawie stanął w poprzek toru. Wykorzystał to ROBERT LAMBERT, co dało ostatecznie REMIS BIEGOWY.

 

 

ASY MISTRZAMI!!!

BIEG 14 przejdzie do HISTORII BELLE VUE ACES. Para młodzieżowców, przyszłych uczestników GRAND PRIX – Norick Bloedorn z Tomem Brennanem mierzyła się z Sedgmenem i Howarthem. Asom wystarczył teraz już nawet remis. Niemiec z Brytyjczykiem wygrali pierwszy łuk i objęli podwójne przodownictwo. Justin Sedgmen pojechał ryzykowniej i minął obydwóch rywali, ale młodzi zawodnicy zachowali spokój, najważniejsze było utrzymanie Kyle Howartha za plecami, co im się powiodło!!! I TO ONI ZAPEWNILI ASOM Z MANCHESTERU ODZYSKANIE KORONY WYSP BRYTYJSKICH PO 29 LATACH!!!! W sektorze gości zapanowała EUFORIA, a wszyscy z teamu wyszli na tor, by świętować ten wielki moment. Wywiadów udzielał Mark Lemon, menadżer Mistrzowskiej Reprezentacji Australii oraz od teraz Mistrzów Wielkiej Brytanii Belle Vue Aces!!! Za to Simon Stead zapowiedział, że w przyszłym roku Sheffield będzie jeszcze mocniejsze.

 

 

Na chwilę zawieszono fetę, gdyż do rozegrania pozostał jeszcze bieg 15. W nim Jack Holder i Tobiasz Musielak wygrali z myślącymi o imprezie Robercie Lambercie i Bradym Kurtzem 5-1, co dało na koniec dzisiejszego meczu triumf Sheffield Tigers 50-40, ale ogólnie triumf oczywiście BELLE VUE ACES 89-91 !!! Zawodnicy poszli na sektor kibiców z Manchesteru. Następnie odbyła się ceremonia, na której pojawili się również ci kontuzjowani – C.Wright, J.Etheridge czy też MAX FRICKE. Puchar za MISTRZOSTWO WIELKIEJ BRYTANII do góry wzniósł kapitan BRADY KURTZ, a koledzy odpalili w tym momencie szampany!!! Fety nie było końca. Następnie na sektorze gości każdy z zawodników podnosił Puchar do góry ku każdorazowo ogromnej wrzawie fanów. W KOŃCU CZEKALI 29 LAT!!!

 

Na koniec studia w Eurosporcie sezon podsumowała czwórka wielkich ekspertów – Kelvin Tatum, Chris Louis, Scott Nicholls oraz Sam Ermolenko. Chwalili przede wszystkim Daniela Bewleya, Roberta Lamberta oraz Belle Vue Aces. Krótkiego wywiadu już z Australii udzielił Tai Woffinden, który obiecał wiele zmian na rok 2023 (m.in przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii) oraz wielką walkę o 4 TYTUŁ IMŚ!

 

 

 

WYNIKI

SHEFFIELD TIGERS: 50 (89)
1. Jack Holder – 9+1 (2*,3,1,0,3)
2. Lewis Kerr – 9 (3,0,3,3)
3. Adam Ellis – 6 (w,w,3,3)
4. Kyle Howarth – 5 (2,3,0,0)
5. Tobiasz Musielak – 10+1 (2,3,w,3,2*)
6. Justin Sedgmen – 6+1 (1*,1,1,3)
7. Connor Mountain – 5+2 (2,1*,2*,0)

 

BELLE VUE ACES: 40 (91) MISTRZOSTWO WIELKIEJ BRYTANII PO 29 LATACH
1. Brady Kurtz – 5+2 (w,1*,3,1*,0)
2. Charles Wright – ZZ
3. Matej Zagar – 7+1 (1,2,0,2*,2)
4. Tom Brennan – 9 (3,2,0,2,2)
5. Robert Lambert – 10 (3,2,2,2,1)
6. Norick Bloedorn – 7+4 (3,0,1*,0,1*,1*,1*)
7. Simon Lambert – 2 (1,0,1)
8. Connor Bailey – NS

 

BIEG PO BIEGU:
1. Kerr, Holder, S. Lambert, Kurtz W – 5:1 (44-52)
2. Bloedorn, Mountain, Sedgmen, S. Lambert – 3:3 – (8:4) (47-55)
3. Brennan, Howarth, Zagar, Ellis W – 2:4 – (10:8) (49-59)
4. R. Lambert, Musielak, Mountain, Bloedorn – 3:3 – (13:11) (52-62)
5. Howarth, Brennan, Kurtz, Ellis W – 3:3 – (16:14) (55-65)
6. Holder, R. Lambert, Bloedorn, Kerr – 3:3 – (19:17) (58-68)
7. Musielak, Zagar, Sedgmen, Brennan – 4:2 – (23:19) (62-70)
8. Kerr, Mountain, S. Lambert, Bloedorn – 5:1 – (28:20) (67-71)
9. Ellis, R. Lambert, Bloedorn, Howarth – 3:3 – (31:23) (70-74)
10. Kerr, Brennan, Holder, Zagar – 4:2 – (35:25) (74-76)
11. Kurtz, Zagar, Sedgmen, Musielak W – 1:5 – (36:30) (75-81)
12. Ellis, Zagar, Bloedorn, Mountain – 3:3 – (39:33) (78-84)
13. Musielak, R. Lambert, Kurtz, Holder – 3:3 – (42:36) (81-87)
14. Sedgmen, Brennan, Bloedorn, Howarth – 3:3 – (45:39) (84-90)
15. Holder, Musielak, R. Lambert, Kurtz – 5:1 – (50:40) (89-91)

Sędzia: Christina Thurnbull

Frekwencja: 5 000 widzów (KOMPLET)

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko-Żużel.pl