Tylko-Żużel.pl

Strona dla prawdziwych fanów czarnego sportu

PODSUMOWANIA WEEKENDÓW Raporty

MISTRZOWSKI TYDZIEŃ – ZAPOWIEDŹ 30.08-04.09

Przełom sierpnia i września pełen rywalizacji o medale i kolejne punkty w Mistrzostwach Świata i Europy.


29 SIERPNIA 2023 (WTOREK)

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY 250cc | 3 FINAŁ | PRAGA | 18:00

1.POLSKA 18 pkt+4 pkt w FINALE A(K.Mania 13+3, M.Pawełczak 8+1, E.Maroszek 1)
2.DANIA 17 pkt+2 pkt w FINALE A(M.Andersen 10+2, V.Pedersen 4+0, P.Kruse 3)
3.WIELKA BRYTANIA 15 pkt+4 pkt w FINALE B(W.Cairns 14+3, C.Rushen 5+1)
4.SZWECJA 14 pkt+2 pkt w FINALE B(R.Karlsson 13+2, D.Johansson 3+0)
5.SŁOWENIA 12 pkt+5 pkt w FINALE C(S.Cerjak 9+3, T.Bracko 5+2, G.Zorko 3)
6.NIEMCY 13 pkt+1 pkt w FINALE C(K.Zimmermann 10+1, L.Cording 4+0)
7.ŁOTWA/FINLANDIA 11 pkt(D.Filimonovs 6, O.Raak 5)
8.CZECHY 8 pkt(A.Nejezchleba 5, J.Hlacina 3, D.Hrbek NS)
9.WĘGRY/CZECHY 8 pkt(Z.Lovas 7, D.Hofman 1)
10.ESTONIA 4 pkt(C.Saabas 4, S.Avi 0)

 

 

 


30 SIERPNIA 2023 (ŚRODA)

MŁODZIEŻOWE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI | FINAŁ | LUBLIN | 18:00 | 4 000 widzów

1.Bartłomiej Kowalski 13 pkt(3,3,3,1,3)
2.Bartosz Bańbor 11 pkt(3,2,2,3,1)+1 MIEJSCE W BIEGU O 2 MIEJSCE
3.Damian Ratajczak 11 pkt(3,2,2,2,2)+2 MIEJSCE W BIEGU O 2 MIEJSCE
4.Oskar Paluch 11 pkt(0,3,3,2,3)+3 MIEJSCE W BIEGU O 2 MIEJSCE
5.Kacper Pludra 11 pkt(2,1,3,2,3)+4 MIEJSCE W BIEGU O 2 MIEJSCE
6.Michał Curzytek 10 pkt(0,3,1,3,3)
7.Franciszek Karczewski 8 pkt(0,0,3,3,2)
8.Szymon Bańdur 7 pkt(2,0,2,1,2)
9.Kajetan Kupiec 7 pkt(2,2,1,2,0)
10.Sebastian Szostak 6 pkt(1,1,1,3,0)
11.Krzysztof Sadurski 5 pkt(2,3,0,0,0)
12.Kacper Grzelak 5 pkt(3,0,2,w,0)
13.Kacper Halkiewicz 5 pkt(1,2,0,1,1)
14.Mateusz Dul 5 pkt(1,1,1,d,2)
15.Kacper Andrzejewski 3 pkt(1,1,0,0,1)
16.Jan Przanowski 2 pkt(0,0,1,1)
17.Wiktor Przyjemski 0 pkt(w/-)
18.Mateusz Cierniak NS

 

 

 


31 SIERPNIA 2023 (CZWARTEK)

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY 250cc | 4 FINAŁ OSTATNI | BYDGOSZCZ | 17:00 | 500 widzów

1.POLSKA 20 pkt+5 pkt w FINALE A(K.Mania 12, M.Pawełczak 8, E.Maroszek 5)
2.WĘGRY/POLSKA 16 pkt+1 pkt w FINALE A(P.Sitek 13, Z.Lovas 4)
3.WIELKA BRYTANIA 14 pkt+5 pkt w FINALE B(W.Cairns 11, C.Rushen 8)
4.SŁOWENIA 13 pkt+1 pkt w FINALE B(T.Bracko 7, G.Zorko 4, S.Cerjak 4)
5.DANIA 12 pkt+5 pkt w FINALE C(M.Andersen 11, P.Kruse 3, V.Pedersen 3)
6.CZECHY 11 pkt+1 pkt w FINALE C(A.Nejezchleba 8, J.Hlacina 4)
7.NIEMCY 11 pkt(K.Zimmermann 9, L.Cording 2)
8.ŁOTWA/FINLANDIA 10 pkt(D.Filimonovs 6, O.Raak 4)
9.SZWECJA 8 pkt(R.Karlsson 5, D.Johansson 3)
10.ESTONIA 5 pkt(C.Saabas 5, S.Avi 0)

 

 

-TABELA KOŃCOWA DM EUROPY 250cc 2023
1.POLSKA 46 pkt(12,10,12,12)
2.DANIA 38 pkt(10,12,10,6)
3.SZWECJA 24 pkt(8,8,7,1)
4.SŁOWENIA 24 pkt(5,6,6,7)
5.WIELKA BRYTANIA 22 pkt(3,3,8,8)
6.NIEMCY 21 pkt(6,7,5,3)
7.ŁOTWA/FINLANDIA 18 pkt(7,5,3,3)
8.CZECHY 14 pkt(3,3,3,5)
9.WĘGRY 13 pkt(1,1,1,10)
10.ESTONIA 4 pkt(1,1,1,1)

 

 

 


1 WRZEŚNIA 2023 (PIĄTEK)

GRAND PRIX WIELKIEJ BRYTANII | CARDIFF | KWALIFIKACJE | 16:00

1.Fredrik Lindgren
2.Robert Lambert
3.Kim Nilsson
4.Mikkel Michelsen
5.Tai Woffinden

 

 

 


2 WRZEŚNIA 2023 (SOBOTA)

GRAND PRIX WIELKIEJ BRYTANII | CARDIFF | 17:00 (18:00 PL) | 30 000 widzów

1.Martin Vaculik (Słowacja) – 14 (2,2,2,0,3,2,3) – 20 pkt GP
2.Jack Holder (Australia) – 16 (1,3,2,3,3,2,2) – 18 pkt GP
3.Bartosz Zmarzlik (Polska) – 12 (2,1,2,2,1,3,1) – 16 pkt GP
4.Fredrik Lindgren (Szwecja) – 12 (w,3,2,2,2,3,0) – 14 pkt GP
5.Robert Lambert (Wielka Brytania) – 12 (1,1,3,3,3,1) – 12 pkt GP
6.Kim Nilsson (Szwecja) – (3,1,1,2,1,1) – 11 pkt GP
7.Patryk Dudek (Polska) – (0,2,3,3,0,0) – 10 pkt GP
8.Max Fricke (Australia) – (1,3,3,0,1,0) – 9 pkt GP
9.Daniel Bewley (Wielka Brytania) – (0,3,1,3,t) – 8 pkt GP
10.Andrej Lebedevs (Łotwa) – (2,0,1,1,3) – 7 pkt GP
11.Jason Doyle (Australia) – (2,2,w,1,2) – 6 pkt GP
12.Mikkel Michelsen (Dania) – (3,1,0,0,2) – 5 pkt GP
13.Tai Woffinden (Wielka Brytania) – (3,2,1,w/-) – 4 pkt GP
14.Maciej Janowski (Polska) – (1,0,3,1,1) – 3 pkt GP
15.Leon Madsen (Dania) – (3,0,0,2,0) – 2 pkt GP
16.Steve Worrall (Wielka Brytania) – (0,0,0,1,2) – 1 pkt GP
17.Anders Rowe (Wielka Brytania) – (d) – 0 pkt GP
18.Jason Edwards (Wielka Brytania) – (0) – 0 pkt GP

1. (58,45) Madsen, Lebedevs, Fricke, Worrall
2. (57,52) Nilsson, Vaculik, Janowski, Bewley
3. (57,15) Woffinden, Doyle, Lambert, Dudek
4. (57,00) Michelsen, Zmarzlik, Holder, Lindgren (w)
5. (56,60) Lindgren, Woffinden, Nilsson, Madsen
6. (56,34) Bewley, Doyle, Michelsen, Worrall
7. (56,53) Fricke, Dudek, Zmarzlik, Janowski
8. (56,63) Holder, Vaculik, Lambert, Lebedevs
9. (56,35) Dudek, Holder, Bewley, Madsen
10. (56,70) Lambert, Zmarzlik, Nilsson, Worrall
11. (56,48) Fricke, Vaculik, Woffinden, Michelsen
12. (56,74) Janowski, Lindgren, Lebedevs, Doyle (w)
13. (56,29) Lambert, Madsen, Janowski, Michelsen
14. (56,49) Dudek, Lindgren, Worrall, Vaculik
15. (56,77) Holder, Nilsson, Doyle, Fricke
16. (56,08) Bewley, Zmarzlik, Lebedevs, Woffinden (w)
17. (56,29) Vaculik, Doyle, Zmarzlik, Madsen
18. (56,60) Holder, Worrall, Janowski, Rowe (d)
19. (56,44) Lambert, Lindgren, Fricke, Edwards
20. (56,33) Lebedevs, Michelsen, Nilsson, Dudek

PÓŁFINAŁY
21. (55,70) Lindgren, Holder, Nilsson, Fricke
22. (55,93) Zmarzlik, Vaculik, Lambert, Dudek

FINAŁ
23. (55,85) Vaculik, Holder, Zmarzlik, Lindgren

 

 

 

MISTRZOSTWA EUROPY PAR DO LAT 19 | FINAŁ | PARDUBICE | 14:00

1.POLSKA 31 pkt(D.Ratajczak 14, O.Paluch 9, J.Krawczyk 8)
2.DANIA 26 pkt(J.Knudsen 10, N.Heiselberg 9, W.Drejer 7)
3.SZWECJA 24 pkt(C.Henriksson 18, N.Wahlqvist 6, T.Bergqvist NS)
4.NIEMCY 23 pkt(N.Bloedorn 20, J.Wynant 3)
5.CZECHY 18 pkt(A.Bednar 15, M.Kamenik 3, J.Vanicek 0)
6.WIELKA BRYTANIA 18 pkt(S.Hagon 11, J.Thompson 4, A.Boughen 3)
7.NORWEGIA/ŁOTWA 17 pkt(M.Pollestad 15, A.Juhno 2)
8.UKRAINA 10 pkt(R.Kapustin 10)

1. (68,56) Bednar, Kapustin, Kamenik
2. (67,38) Ratajczak, Pollestad, Krawczyk, Juhno
3. (67,73) Bloedorn, Henriksson, Wahlqvist, Wynant
4. (67,66) Drejer, Knudsen, Hagon, Thompson
5. (68,56) Pollestad, Kapustin, Juhno
6. (68,19) Ratajczak, Paluch, Bednar, Vanicek
7. (67,91) Henriksson, Wahlqvist, Boughen, Thompson
8. (67,43) Bloedorn, Knudsen, Heiselberg, Wynant
9. (69,75) Bloedorn, Kapustin, Wynant U
10. (68,78) Henriksson, Bednar, Kamenik, Wahlqvist D
11. (68,38) Paluch, Krawczyk, Hagon, Boughen
12. (67,90) Drejer, Knudsen, Pollestad, Juhno
13. (69,25) Hagon, Boughen, Kapustin
14. (68,66) Bednar, Heiselberg, Drejer, Vanicek
15. (67,75) Ratajczak, Bloedorn, Paluch, Wynant
16. (67,31) Pollestad, Henriksson, Wahlqvist, Juhno
17. (70,94) Thompson, Hagon, Bednar, Kamenik
18. (68,25) Ratajczak, Krawczyk, Knudsen, Drejer
19. (68,85) Henriksson, Wahlqvist, Kapustin
20. (68,57) Bloedorn, Pollestad, Juhno, Wynant
21. (68,10) Henriksson, Ratajczak, Krawczyk, Wahlqvist
22. (68,31) Heiselberg, Knudsen, Kapustin
23. (68,47) Bloedorn, Bednar, Wynant, Vanicek
24. (69,19) Hagon, Pollestad, Thompson, Juhno
25. (70,47) Paluch, Krawczyk, Kapustin
26. (69,53) Bednar, Pollestad, Kamenik, Juhno
27. (68,34) Heiselberg, Henriksson, Knudsen, Wahlqvist
28. (69,56) Bloedorn, Wynant, Hagon, Boughen

 

 

 

MISTRZOSTWA EUROPY PAR | PÓŁFINAŁ 2 | NAGYHALASZ | 15:00 | AWANS TOP 3

1.WŁOCHY 23 pkt(N.Covatti 12, M.Castagna 11)
2.SŁOWENIA 21 pkt+3 pkt W BIEGU O 2 MIEJSCE(N.Skorja 14+3, A.Grmek 7)
3.ŁOTWA 21 pkt+2 pkt W BIEGU O 2 MIEJSCE(J.Kostigovs 11+2, D.Kolodinski 10)
——————————————————————————-AWANS DO FINAŁU
4.UKRAINA 20 pkt(N.Parnitskyi 11, M.Levishyn 9)
5.CZECHY 20 pkt(V.Milik 12, J.Kvech 8, E.Krcmar NS)
6.AUSTRIA 13 pkt(S.Koessler 7, D.Gappmaier 6)
7.WĘGRY 8 pkt(M.Barany 4, R.Fuzesi 3, R.Kovacs 1)

1. Kostigovs, Skorja, Grmek, Kolodinski
2. Gappmaier, Koessler, Kovacs, Barany
3. Parnitskyi, Kvech, Levishyn, Milik
4. Kolodinski, Covatti, Kostigovs, Castagna
5. Skorja, Grmek, Fuzesi, Kovacs (d)
6. Milik, Kvech, Koessler, Gappmaier
7. Covatti, Castagna, Parnitskyi, Levishyn (d)
8. Kolodinski, Kostigovs, Barany, Fuzesi
9. Skorja, Koessler, Gappmaier, Grmek
10. Castagna, Covatti, Milik, Kvech (w)
11. Parnitskyi, Levishyn, Kostigovs, Kolodinski
12. Milik, Skorja, Kvech, Grmek
13. Parnitskyi, Fuzesi, Barany, Levishyn (w)
14. Castagna, Covatti, Koessler, Gappmaier
15. Milik, Kolodinski, Kostigovs, Kvech (w)
16. Levishyn, Skorja, Grmek, Parnitskyi
17. Covatti, Castagna, Barany, Fuzesi
18. Kostigovs, Kolodinski, Koessler, Gappmaier
19. Grmek, Skorja, Castagna, Covatti
20. Kvech, Milik, Barany, Fuzesi
21. Levishyn, Gappmaier, Parnitskyi, Koessler

BIEG O 2 MIEJSCE: 22. Skorja, Kostigovs

 

 

 

IM ŚWIATA DŁUGI TOR | 5 FINAŁ | MORIZES | 21:00-01:30 | 8 000 widzów

1.Romano Hummel (Holandia) – 19(4,4,4,3,4)+1 MIEJSCE W FINALE 21 pkt GP
2.Martin Smolinski (Niemcy) – 18(4,3,4,3,4)+2 MIEJSCE W FINALE 19 pkt GP
3.Chris Harris (Wielka Brytania) – 14(2,2,3,4,3)+1. W BARAŻU+3. W FINALE 17 pkt GP
4.Dave Meijerink (Holandia) – 12(2,3,3,4,0)+2. W BARAŻU+4. W FINALE 15 pkt GP
5.Kenneth Hansen (Dania) – 17(3,4,3,3,4)+5 MIEJSCE W FINALE13 pkt GP
6.Jacob Bukhave (Dania) – 9(2,4,1,0,2)+3 MIEJSCE W BARAŻU 11 pkt GP
7.Josef Franc (Czechy) – 10(0,1,2,4,3)+4 MIEJSCE W BARAŻU10 pkt GP
8.Zach Wajtknecht (Wielka Brytania) – 15(4,3,4,1,3)+5 MIEJSCE W BARAŻU9 pkt GP
9.Hynek Stichauer (Czechy) – 7(1,2,1,1,2) – 8 pkt GP
10.Gaetan Stella (Francja) – 6(3,0,0,2,1) – 7 pkt GP
11.Jordan Dubernard (Francja) – 6(1,1,0,2,2) – 5 pkt GP
12.Tero Aarnio (Finlandia) – 5(0,0,2,2,1) – 4 pkt GP
13.Mika Meijer (Holandia) – 5(1,2,0,1,1) – 3 pkt GP
14.Stephan Katt (Niemcy) – 4(3,0,1,0,0) – 2 pkt GP
15.Theo Pijper (Holandia) – 3(0,1,2,0,0) – 1 pkt GP
16.Mathias Tresarrieu (Francja) – NS – 0 pkt GP
17.Thomas Valladon (Francja) – NS0 pkt GP

1. Wajtknecht, Hansen, Harris, Stichauer, Franc
2. Smolinski, Stella, Meijerink, Dubernard, Aarnio
3. Hummel, Katt, Bukhave, Meijer, Pijper
4. Bukhave, Wajtknecht, Harris, Dubernard, Stella
5. Hansen, Smolinski, Meijer, Franc, Aarnio
6. Hummel, Meijerink, Stichauer, Pijper, Katt
7. Smolinski, Hansen, Pijper, Stichauer, Dubernard
8. Wajtknecht, Meijerink, Aarnio, Bukhave, Meijer
9. Hummel, Harris, Franc, Katt, Stella
10. Harris, Smolinski, Aarnio, Meijer, Katt
11. Franc, Hummel, Dubernard, Wajtknecht, Pijper
12. Meijerink, Hansen, Stella, Stichauer, Bukhave
13. Hummel, Franc, Stichauer, Aarnio, Meijerink
14. Hansen, Wajtknecht, Dubernard, Meijer, Katt
15. Smolinski, Harris, Bukhave, Stella, Pijper

BARAŻ
16. Harris, Meijerink, Bukhave, Franc, Wajtknecht

FINAŁ
17. Hummel, Smolinski, Harris, Meijerink, Hansen

 

 

 


4 WRZEŚNIA 2023 (PONIEDZIAŁEK)

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI | 3 FINAŁ OSTATECZNY | ŁÓDŹ | 19:00 | 8 000 widzów

1.Janusz Kołodziej 16 pkt(3,3,2,3,2,3)+1 PKT
2.Bartosz Zmarzlik 16 pkt(2,3,3,3,3,2)
3.Patryk Dudek 10 pkt(2,1,3,1,2,1)-2 MIEJSCE W BARAŻU
4.Jarosław Hampel 11 pkt(3,3,2,2,1,0)-1 MIEJSCE W BARAŻU
5.Kacper Woryna 9 pkt(1,2,2,2,2)-3 MIEJSCE W BARAŻU
6.Oskar Fajfer 11 pkt(2,2,3,1,3)-4 MIEJSCE W BARAŻU
7.Maciej Janowski 8 pkt(2,2,1,3,0)
8.Szymon Woźniak 8 pkt(1,3,2,2,0)
9.Przemysław Pawlicki 8 pkt(3,1,1,1,2)
10.Krzysztof Buczkowski 7 pkt(3,2,1,0,1)
11.Wiktor Lampart 6 pkt(0,w,3,0,3)
12.Jakub Miśkowiak 6 pkt(1,1,0,1,3)
13.Dominik Kubera 4 pkt(w,0,0,3,1)
14.Wiktor Jasiński 4 pkt(1,0,0,2,1)
15.Piotr Pawlicki 2 pkt(0,1,1,0,0)
16.Mateusz Świdnicki 0 pkt(0,0,0,0,0)
17.Grzegorz Zengota NS
18.Bartłomiej Kowalski NS

1. Pawlicki, Dudek, Miśkowiak, Lampart
2. Kołodziej, Fajfer, Jasiński, Świdnicki
3. Hampel, Zmarzlik, Woryna, Pawlicki
4. Buczkowski, Janowski, Woźniak, Kubera W
5. Hampel, Fajfer, Dudek, Kubera
6. Zmarzlik, Buczkowski, Miśkowiak, Świdnicki
7. Kołodziej, Janowski, Pawlicki, Lampart W
8. Woźniak, Woryna, Pawlicki, Jasiński
9. Dudek, Woźniak, Pawlicki, Świdnicki
10. Fajfer, Woryna, Janowski, Miśkowiak
11. Lampart, Hampel, Buczkowski, Jasiński
12. Zmarzlik, Kołodziej, Pawlicki, Kubera
13. Kołodziej, Woryna, Dudek, Buczkowski
14. Kubera, Jasiński, Miśkowiak, Pawlicki
15. Zmarzlik, Woźniak, Fajfer, Lampart
16. Janowski, Hampel, Pawlicki, Świdnicki
17. Zmarzlik, Dudek, Jasiński, Janowski
18. Miśkowiak, Kołodziej, Hampel, Woźniak
19. Lampart, Woryna, Kubera, Świdnicki
20. Fajfer, Pawlicki, Buczkowski, Pawlicki

BARAŻ
21. Hampel, Dudek, Woryna, Fajfer

FINAŁ
22. Kołodziej, Zmarzlik, Dudek, Hampel

BIEG O SREBRNY MEDAL IM POLSKI 2023
23. Janowski, Dudek

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA IM POLSKI 2023
1.Bartosz Zmarzlik 50 pkt(17,17,16)
2.Maciej Janowski 35 pkt(13,14,8)+1 MIEJSCE W BIEGU O 2 MIEJSCE
3.Patryk Dudek 35 pkt(11,14,10)+2 MIEJSCE W BIEGU O 2 MIEJSCE
4.Jarosław Hampel 30 pkt(10,9,11)
5.Janusz Kołodziej 28 pkt(0,11,17)
6.Oskar Fajfer 25 pkt(8,6,11)
7.Szymon Woźniak 25 pkt(11,6,8)
8.Kacper Woryna 23 pkt(9,5,9)
9.Krzysztof Buczkowski 19 pkt(6,6,7)
10.Przemysław Pawlicki 17 pkt(-,9,8)
11.Dominik Kubera 15 pkt(-,11,4)
12.Wiktor Lampart 14 pkt(4,4,6)
13.Piotr Pawlicki 14 pkt(12,0,2)
14.Wiktor Przyjemski 14 pkt(6,8,-)
15.Wiktor Jasiński 11 pkt(4,3,4)
16.Mateusz Cierniak 10 pkt(8,2,-)
17.Jakub Miśkowiak 6 pkt(-,-,6)
18.Marcin Nowak 6 pkt(6,-,-)
19.Adrian Gała 2 pkt(-,2,-)
20.Mateusz Świdnicki 1 pkt(1,0,0)
21.Bartłomiej Kowalski 1 pkt(1,-,NS)
22.Hubert Łęgowik 0 pkt(0,-,-)
23.Grzegorz Zengota 0 pkt(-,-,NS)

 

 

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko-Żużel.pl