Tylko-Żużel.pl

Strona dla prawdziwych fanów czarnego sportu

Raporty TOWARZYSKIE

74.ZLATA PRILBA dla BEWLEYA – PARDUBICE 25.09.2022

DANIEL BEWLEY Z ZŁOTYM KASKIEM CZESKIEJ REPUBLIKI!!!

Na stadionie Svitkov wypełnione po brzegi trybuny obserwowały w niedzielne popołudnie wielki turniej. Przy idealnej pogodzie i jednym z lepiej przygotowanych nawierzchni tutaj w ostatnich latach (zero groźnych upadków) odbyła się 74 rywalizacja o Złoty Kask miasta Pardubice. Na liście startowej zabrakło zwyciężcy z zeszłego roku – Patryka Dudka, nie zabrakło Jasona Doyle czyli 3-KROTNEGO zwyciężcy z lat 2019-2021. Trudno było wskazać jednego faworyta w tej doborowej, zróżnicowanej stawce. Podczas prezentacji jak zawsze ZŁOTY HEŁM na linię startu przywiozły kabrioletem hostessy. Następnie odegrano hymn CZECH i zaprezentowano każdego z 37 uczestników. O 12:20 ruszyły zawody!

 

RUNDA WSTEPNA

Rozstawieni czekali na ćwierćfinały, a Ci nierozstawieni rozpoczęli turniej w 4 grupach eliminacyjnych. Z każdej szóstki do 1/4 awans uzyskiwała najlepsza trójka po 3 biegach, przy czym w tabelce liczyły się tylko 2 najlepsze występy, czyli jak zawsze jakiś pojedynczy defekt nie oznaczał eliminacji z walki. Zawody rozpoczął pewnym triumfem w 1 biegu Kevin Woelbert, który w tym roku z problemu pożaru całego garażu w styczniu nie jeździł za dużo, gdyż nie ma wystarczającej bazy. Ale dzisiaj zdecydowanie chciał udowodnić, że może należeć do czołówki. Po drugim biegu jego grupy, który też zwyciężył zapewnił sobie awans do ĆWIERĆFINAŁU. Awans uzyskali również z jego grupy 1 Antonio Lindbaeck, Eduard Krcmar po walce z Madsem Hansenem. W grupie 2 też już po dwóch biegach pewny siebie był David Bellego, a po trzeciej gonitwie dołączyli do niego Luke Becker oraz Niels K.Iversen, a odpadli zwyciężca jednej z gonitw Daniel GAPPMAIER z Austrii oraz będący w każdym biegu na trzeciej pozycji Michele Castagna. W grupie 3 awans uzyskali Jaimon Lidsey, Matic Ivacic oraz Adam Ellis, który o 1 punkt wyeliminował Daniela Klime. W 4 grupie awans padł łupem Timo Lahtiego, Dimitri Berge oraz Nicolasa Covattiego, który to wraca po 3 miesiącach przerwy, a w ogóle w tym sezonie mało narazie startował. Odpadł Petr Chlupac, a 5 miejsce z 4 punktami, przed Norbertem Magosim zajęła PIERWSZA W HISTORII ZLATEJ PRILBY KOBIETA – Celina Liebmann.

 

 

ĆWIERĆFINAŁY

W tej fazie znów 24 zawodników podzielono na 4 grupy na takich samych zasadach jak w pierwszej rundzie, tyle, że do gry dołączyli rozstawieni. W GRUPIE 1 1/4 swój drugi bieg wygrał Bartosz Smektała, jednak dwa pozostałe skończył na ostatniej lokacie co oczywiście nie premiowało Polaka awansem. Awans uzyskali Adam Ellis, Jason Doyle oraz Kevin Woelbert, który wygrał kolejny bieg tego dnia. Oprócz Smyka odpadł również niespodziewanie Luke Becker i Berntzon. GRUPA 2 stała pod znakiem walki 4 graczy. Ostatecznie wygrał w niej Timo Lahti, a o miejscach 2-4 decydował bilans. Z awansu ucieszyli się Vaclav Milik oraz Iversen, a najgorzej w tym porównaniu wypadł Norick Bloedorn i zwycięzca wczorajszej Zlatej Stuhy musiał po 3 biegach zakończyć udział w Turnieju. Daleko od awansu byli Lindbaeck i Buczkowski, a więc przy odpadnięciu B.Kowalskiego już w Rundzie Wstępnej szybko zakończył się tegoroczny udział Reprezentantów Polski w Pardubicach. GRUPA 3 to zawód dla gospodarzy – awansu nie uzyskał Jan Kvech, który nie dał rady Dimitri Berge, Matejowi Zagarowi oraz Jaimonowi. Wraz z zawodnikiem, który w piątek zawalczy o medal IMŚJ odpadł Tungate i Eda Krcmar. STAWKĘ półfinalistów uzupełnili bez większych problemów Daniel BEWLEY, który wygrał 2 biegi, a w jednym przyjechał drugi, Rasmus Jensen oraz Andrej Lebedevs. Odpadł David, Matic Ivacic i Nicolas Covatti, który po jedynym, lekkim upadku tego dnia już więcej nie wyjechał na tor, zastępował go bardzo doświadczony, legendarny już rezerwowy Zlatej Prilby, Jaroslav Petrak.

 

PÓŁFINAŁY

TOP12 została podzielona na dwie grupy PÓŁFINAŁOWE, a stawką był już cel wszystkich – WIELKI FINAŁ.

W pierwszej grupie półfinałowej doszło do pewnej niespodzianki – Kevin Woelbert nadal jechał fenomenalnie i nie dał dwukrotnie szans Bewleyowi i Lebedevsovi i pewnie, z 10 punktami awansował jako pierwszy do najważniejszej gonitwy, odpuszczając trzeci bieg. A w nim Łotysz i Brytyjczyk zatwierdzili swoje miejsce w TOP6, spychając do MAŁEGO FINAŁU Iversena, Zagara oraz Ellisa.

DRUGA PÓŁFINAŁOWA POTYCZKA przyniosła wielkie emocje. Po dwóch gonitwach wydawało się, że Vaclav Milik jest prawie bez szans na awans do upragnionego biegu numer 32. Pewny awansu był Rasmus Jensen, ale postanowił nie odpuszczać jazdy. Vaclav Milik wystartował w tym ostatnim półfinale fenomenalnie i WYGRAŁ, CO PRZY DRUGIM MIEJSCU JENSENA DAŁO CZECHOWI AWANS DO FINAŁU!!! A odpadł z gorszym bilansem Dimitri Berge oraz sensacyjnie Jason Doyle, a także Jaimon Lidsey.

 

 

DECYDUJĄCE ROZSTRZYGNIĘCIA

MAŁY FINAŁ na dystansie 6 OKRĄŻEŃ o miejsca 7-12 zgarnął Jason Doyle, co dało mu nagrodę pocieszenia – możliwość chociaż w taki sposób uczestniczenia po raz kolejny w uroczystości koło podium. W TOP10 zmieścili się jeszcze Matej Zagar, Jaimon Lidsey oraz Dimitri Berge.

 

I po ponad 4 godzinach walki przyszedł czas na 32 bieg, WIELKI FINAŁ 74. ZLATEJ PRILBY. Zawodnicy otrzymali swoje pola startowe według schematu, nie wybierali ich. Na pierwszym polu stanął Daniel Bewley, a pod bandą Vaclav Milik. Kevin Woelbert mimo najlepszego bilansu otrzymał raczej gorsze, pole BIAŁE NUMER 3. START wygrali Bewley i Milik, ale Brytyjczyk będąc bliżej krawężnika szybciej wszedł w łuk, ostro traktując Timo Lahtiego, który po tej sytuacji zrezygnował z jazdy!! Czech musiał jeszcze wszystkich ominąć, czego dokonał i zaczął wielką pogoń za najmłodszym uczestnikiem Grand Prix. Stworzyły się dwie dwójki – oni o TRIUMF, a o podium rywalizowali Rasmus Jensen i Andrej Lebedevs. W pewnej odległości za nimi próbował różnych ataków Kevin Woelbert, który został zdecydowanie zamknięty w wejściu w 1 łuk. Milik miał dwie bliskie szanse na przeciwległej prostej, ale Bewley jechał cały czas IDEALNĄ linią jazdy. I NA KOŃCU 6 OKRĄŻENIA MÓGŁ ŚWIĘTOWAĆ KOLEJNY WIELKI TRIUMF W 2022 – ZOSTAŁ PIERWSZYM BRYTYJCZYKIEM OD 17 LAT TRIUMFUJĄCYM W ZLATEJ PRILBIE!!! Vaclav Milik po nerwowych zawodach ZDOBYŁ 2 MIEJSCE, a podium uzupełnił mający również WIELKI SEZON Rasmus Jensen!!!

 

 

Podiumowicze wykonali kilka okrążeń na jednym kole, a następnie wkroczyli na podium. Zawodnikom z miejsc 4-7 wręczono złote Puchary, a podiumowiczom oczywiście oryginalne KRYSZTAŁY, a Danielowi Bewleyowi słynny jubiler sam osobiście założył na głowę swoje dzieło – ZŁOTY KASK. Szampany wystrzeliły już podczas hymnu Wielkiej Brytanii. Następnie Bewley otrzymał motocykl nowego wcielenia JAWY i przejechał na nim kilka kółek ku uciesze publiczności.

 

BRAWA dla organizatorów za idealny tor, pierwsza edycja Zlatej Prilby od dawna, gdy nie odnotowano żadnych niebezpiecznych wypadków!!! To były piękne zawody!!!

 

 

 

WYNIKI

1.Daniel Bewley (Wielka Brytania)                WIELKI  FINAŁ
2.Vaclav Milik (Czechy)
3.Rasmus Jensen (Dania)
4.Andrej Lebedevs (Łotwa)
5.Kevin Woelbert (Niemcy)
6.Timo Lahti (Finlandia)
7.Jason Doyle (Australia)                                     MAŁY FINAŁ
8.Matej Zagar (Słowenia)
9.Jaimon Lidsey (Australia)
10.Dimitri Berge (Francja)
11.Adam Ellis (Wielka Brytania)
12.Niels K.Iversen (Dania)
13.Norick Bloedorn (Niemcy)                              ĆWIERĆFINAŁY
14.Rohan Tungate (Australia)
15.Bartosz Smektała (Polska)
16.David Bellego (Francja)
17.Jan Kvech (Czechy)
18.Luke Becker (USA)
19.Krzysztof Buczkowski (Polska)
20.Matic Ivacic (Słowenia)
21.Oliver Berntzon (Szwecja)
22.Antonio Lindbaeck (Szwecja)
23.Eduard Krcmar (Czechy)
24.Nicolas Covatti (Włochy/Argentyna)
25.Daniel Klima (Czechy)                                          RUNDA WSTĘPNA
26.Daniel Gappmaier (Austria)
27.Mads Hansen (Dania)
28.Petr Chlupac (Czechy)
29.Michele Castagna (Włochy)
30.Bartłomiej Kowalski (Polska)
31.Celina Liebmann (Niemcy)
32.Jakub Valkovic (Słowacja)
33.Nick Skorja (Słowenia)
34.Marko Levishyn (Ukraina)
35.Jordan Dubernard (Francja)
36.Norbert Magosi (Węgry)
37.Jaroslav Petrak (Czechy)

 

Frekwencja: 12 000 widzów

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tylko-Żużel.pl